AnaSayfa
 TASARIM

Grafik tasarım nedir? Neden Grafik Tasarım Programını Okumalısınız?

Günlük hayatta sıkça karşılaştığımız afiş, billboard, logo, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film, megalight, metro reklamları gibi birçok görsel öğe, bir mesajı görsel yolla hedef kitleye ulaştırmak amacıyla hazırlanmaktadır. Grafik tasarım, bu yazılı ve görsel mesajın sanatsal ölçütler ve görsel elemanlar kullanarak dengeli, anlaşılabilir bir şekilde hedef kitleye ulaşmasını sağlayan görsel bir iletişim aracıdır.

Günümüzde, reklam ajansları, grafik tasarım stüdyoları, alışveriş merkezleri gibi birçok firma görsel iletişimi sağlamak için bünyelerinde grafik tasarım elemanları bulundurmaktadır. Büyük-küçük her ölçekteki işletmeler hedef kitleleriyle kurdukları iletişimde bir tasarımcının hazırladığı ürünlere ihtiyaç duyar. Reklam ve pazarlama alanında rekabetin arttığı bu günlerde, firmalar farkındalık yaratmak ve tasarımlarıyla akılda kalmak, piyasada sürekliliklerini sağlayabilmek için başarılı tasarımlara ve tasarımcılara büyük önem vermektedir.

Grafik Tasarım Programımızın Amacı

İletişim çağında sektörlerin ihtiyaç duyduğu, yaratıcı fikirlere sahip, görsel iletişim problemlerine çözüm üretebilen, dünyadaki gelişmeleri izleyerek grafik tasarım alanında araştırma ve incelemeler yapabilen, baskı öncesi, basım ve yayın aşamasına kadar tasarım sürecini başarıyla takip edebilen,  çağdaş, dinamik grafik tasarımcıları yetiştirmektir.

Mezunlarımızın Çalışma Alanları

Reklam ajansları

Matbaa sektörü

Gazete ve dergiler

Dijital-sosyal medya kuruluşları

TV kanalları

Ambalaj sanayi

Yayınevleri